Haber

Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Kocaeli’de başladı

KOCAELİ (IGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Ülkelerarası Bisiklet Birliği UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle düzenlediği Ülkelerarası Kocaeli Dağ Bisikleti Kupası yarışları renkli görüntülerle başladı.

Tam bir oksijen deposu ve doğa harikası olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Ormanı’nda Türkiye genelinde 36 kulüpten 206 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışlarda sporcular, yağmura rağmen güçlü parkurları geçerek etapları tamamlayacak. 2 Erkek ve 2 Kadın olmak üzere 4 kategoride düzenlenen Uluslararası yarışlarda 8’i kadın olmak üzere toplam 24 bisikletçi pedal çevirirken, ulusal yarışlarda 182 sporcu ter döktü. Bu yarışlarda sporcular 9’u erkek, 5’i kadın olmak üzere 14 kategoride yoğun parkurlarda etapları tamamlayacak.

YARIŞLAR İKİ ROTADA YAPILIYOR

Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 2 etaptan oluşan yarışlarda bisikletçiler farklı kriterlere göre değerlendirilecek ve iki günün sonunda genel klasmanda dereceye girenler madalya almaya hak kazanacak. ödül. Yarışın startını Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım ve Türkiye Bisiklet Federasyonu İcra Direktörü Bahattin Akyön verdi. Doğal bir mükemmellik olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Ormanı’nda düzenlenen yarışlar, özel inşa edilmiş 3 bin 300 metrelik mavi uzun parkur, maksimum 103 metre yüksekliğindeki kısa turuncu parkur ve 1.900 metrelik kısa turuncu parkurdan oluşan iki parkurda yapılıyor. Yarışların zorluk derecesine göre maksimum yükseklik 32 metredir. gerçekleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu