Haber

Rusya’da dörtlü zirve: Hulusi Akar ve Hakan Fidan Moskova’da

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye-Rusya-Suriye-İran savunma bakanları ve istihbarat liderlerinin dörtlü görüşmesine katılmak üzere Moskova’ya geldi. Akar ve Fidan’ı taşıyan uçağı Vnukova Havalimanı’nda Rusya’nın yanı sıra Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ve diğer yetkililer karşıladı.

Savunma bakanları ile istihbarat liderleri arasındaki son görüşme 28 Aralık’ta yapıldı.

AKAR, ‘BİZ ZOR YAPMAYACAĞIZ’ DEDİ

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akar, “İster Türkiye’de ister Suriye’de birlikte olduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz var. Ortalığı ayağa kaldıracak herhangi bir karar veya durum almamız söz konusu değil. dertte olsunlar, rahat etsinler.”

ANKARA REACT TARAFINDAN DESTEKLENEN SİLAHLI GRUPLAR

Suriye’nin kuzeyindeki etkili silahlı İslamcı gruplardan Heyet Tahrir el Şam’ın (HTŞ) ardından Türkiye ile uygun bağları olan Ahrar el Şam da Ankara’nın Suriye ile normalleşme çabalarına tepki gösterdi. Ahrar El Şam’dan yapılan açıklamada, “Beşar Esad ile hiçbir şekilde uzlaşmaya varmayacağız” ifade edildi.

İdlib’i kontrol eden HTŞ’den yapılan açıklamada, Türkiye’nin Suriye ile normalleşme çabaları ‘U dönüşü’ olarak nitelendirildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu