Haber

Kdz. Ereğli hükümet binası inşaatı başlıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapılması planlanan hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü binasının inşaatına önümüzdeki hafta başlanacağı belirtildi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, partisinin Ereğli ilçe lideri Av. Saffet Bozkurt, İl Genel Meclis Üyesi Ali Kemal Karaca ve parti yöneticileriyle birlikte hükümet konağı ve emniyet binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Proje için yapım ihalesini kazanan firmanın İnşaat Şefi Şaban Ali Görücü’den bilgi alan Türkmen, binaların belirtilen süreden daha kısa sürede tamamlanacağını belirtti. Türkmen açıklamasında, “Devlet konağımız vardı, yıkıldı, yerine yapabileceğimiz projeler vardı. Projelerde revizyonlar ve benzeri aksamalar oldu. Şimdi ihalesi yapıldı, yer teslimi yapıldı. Makineler yapılacak. haftaya gelin inşaatı başlayacak. Hızlı bir şekilde Ereğli’mize kazandıracağız. Şimdiden hayırlı olsun.” Gecikmelerin farkındayız ama eldeki sebeplerden değil, pandeminin patlak vermesinden, projede yapılan değişikliklerden ama değerli olanın başlamasından dolayı. Şantiye şefimizle görüştük. İnşallah bir an önce tamamlanır ve Ereğli’miz hükümet binasına kavuşur” dedi.

Şantiyeyi kurmak için çalışmaların devam ettiğini ve makinelerin haftaya geleceğini belirten İnşaat Şefi Görücü, Kdz. Ereğli Belediyesi ile yer konusunda görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Kdz. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin eski terminal alanından yer talep ettiği ancak park yeri azalacağı için bu talebe şu ana kadar cevap verilmediği belirtildi. – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu