Haber

Başkan Altay: “Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nın inşaatına başlıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İstanbul Yolu ile Fırat Caddesi’nin kesiştiği noktada köprülü kavşak yapacaklarını belirterek, bu kapsamda servis yolu yapım çalışmalarına başladıklarını söyledi. Lider Altay, servis yollarının ardından köprülü kavşak üretimine başlayacaklarını vurguladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılacak olan Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları öncesi servis yolu çalışmalarına başlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu en aza indirmeyi, yeni cadde ve kavşaklar yaparak daha güvenilir bir trafik akışı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Adana Çevre Yolu Sedirler Kavşağı’nda başlattıkları köprülü kavşak inşaatının devam ettiğini belirten Lider Altay, İstanbul Yolu Fırat Caddesi Kavşağı’nda da köprülü kavşak çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nın yapımından önce servis yolu yapım çalışmasına başladıklarını kaydeden Lider Altay, “Servis yollarının tamamlanmasıyla birlikte inşaatımıza başlayacağız. Güzergah üzerindeki trafik levhalarına dikkat edelim” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberdogankent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu