Haber

Seydikemer’e bağlı Makilik Mevkii’nde yangın çıktı.

Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, ekiplerin makilik alanda çıkan yangını söndürmek için çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Makilik alanda çıkan yangın çıktı. Hiçbir yerleşim alanını tehdit etmiyor” dedi.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Kumluova’daki makilik alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, araziden sarp toprakta çıkan yangına müdahale etmeye başladı. Rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan alevlerin makilik alanda etkisini sürdürdüğü öğrenilirken, gruplar karadan yangına müdahale etmeye devam ediyor. Yangına 15 sprinkler, 6 su tankeri, 3 dozer ve 6 yer ekibi 206 işçi ile müdahale ediyor.

“Yangın hiçbir yerleşim alanını tehdit etmiyor”

Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, yangını kontrol altına almak için tüm ekiplerin seferber olduğunu belirterek, “Makilik bir alanda yangın çıktı. Rastgele bir yerleşim alanını tehdit etmiyor. Aşağıdaki seraya da sprinkler ve itfaiye ekiplerimiz müdahale etmeye devam ediyor. Helikopter müdahalesi olmadığı için o konuda da düşüncelerimiz var. Ancak ormanlık bir alan veya yangına kısa yoldan gidildiği söylendi. Antalya, Fethiye’den ekiplerimiz var.” Şu anda kontrollü bir şekilde söndürülmeye çalışılıyor. İnşallah kısa sürede kontrol altına alıp söndüreceğiz” dedi.

akkusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu