Haber

Madenciler 248 saat sonra enkazdan kurtardıkları Aleyna Ölmez’i ziyaret etti

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ankara Üniversitesi (AU) Rektörü Prof. Dr. Ölmez’in 7. gün hastaneye kaldırıldığını hatırlatan Necdet Ünüvar, sağlık durumunun genel olarak iyi olduğunu söyledi.

Ölmez’in dün Önder Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinden memnun olduğunu belirten Ünüvar, ” Bugün kurtarma ekibi ile Aleyna’yı bir araya getirdik. Kısa ve çok duygusal bir görüşme oldu. Madenci kardeşlerimiz Aleyna’ya çiçek yaptırıp hediye ettiler. Aleyna’nın isteği üzerine hazırladığımız plaketi madenci kardeşlerine Aleyna verdi. Karşılıklı memnuniyetlerini ilettiler.dedi.

ALEYNA’NIN AYAKLARINI İLK HAREKETTE GÖRÜYORUZ”

Madenci ekibin lideri Serdar Erman Kütükçü, Ölmez’i hastanede sağlıklı ve mutlu görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Bölgede 50 kişilik bir ekiple arama kurtarma çalışması yürüttüklerini anlatan Kütükçü, şöyle devam etti:

“Aleyna’nın bulunduğu Atabey Apartmanı’nda 8-10 kişilik bir ekiple çalışmalarımıza devam ediyorduk. Aleyna’yı bulduğumuz gün artık beton blokları halatlarla kaldırıp beton blokların altını kontrol ediyorduk. hayatı arıyoruz. İlk harekette Aleyna’nın ayaklarını gördük. Hemen yanına koştuk ve ambulansı aradık. O tarifsiz mutluluk, neşe ve gurur hala bizimle devam ediyor.”Madenci Hüseyin Toksöz ise molozların altında önce Ölmez’in ayaklarını gördüğünü belirterek, ” Aleyna’nın hareket halinde olduğunu görünce her şey durmuştu bile. O an yanımda Murat adında bir madenci arkadaşım vardı. Diğer iş arkadaşlarına onları durdurmaları için seslendim. Murat arkadaşımı Aleyna’ya gönderdim.dedi.

Madencilerden Ali Akdoğan, bölgede çalışan gönüllülere teşekkür ederken gözyaşlarını tutamadı.

arapgir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu