Haber

Kahramanmaraş’ta afet sonrası yeniden yapılanma ve inşaat süreçleri hızla devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Yaşadığımız büyük felaketin ardından imar ve yapım süreçleri tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi kalıcı konutların büyük bir kısmı inşallah bir yıl içinde teslim edilecek. her alanda hızlı bir çalışma.”

Başkan Güngör, Göksun ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Esnafları ziyaret ederek taleplerini dinleyen Önder Güngör, bilgi verdi.

Yaşanan büyük felaketin ardından yeniden yapılanma ve yapım süreçlerinin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Lider Güngör, “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi inşallah bir yıl içinde kalıcı konutların büyük bir kısmı teslim edilecek. Her alanda hızlı bir çalışma var. Esnafımızın faaliyetlerine devam edebilmesi için kesintili çarşıları şehrimize kazandırmaya devam ediyoruz.Devletimiz hak sahiplerimiz için Yerinde Dönüşüm projesini hayata geçirdi.E-Devlet üzerinden başvurular başladı.Burada hem hibe hem de 2 yıl ödemesiz ve 10 yıl vadeli faizsiz kredi tabanı sağlanıyor.İnşallah devletimizin yaptığı konutlar ve yerinde dönüşüm çalışmalarıyla ilimizi ve ilçelerimizi yeniden eski canlılığına kavuşturacağız” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

haberoguzlar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu