Haber

İstanbul’da yüzyılın mitingine son 1 gün! AK Parti’den ulaşıma kritik saldırı

  • HABER7

16 milyon nüfusa sahip İstanbul’da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne “göç” başlıyor. Büyük İstanbul Mitingi’ni şehrin en büyük açık hava meydanı olan Atatürk Havalimanı’nda düzenleme kararı alan Cumhur İttifakı, katılım rekoru kırmak için hummalı bir şekilde çalışıyor.

METRO, MARMARAY VE OTOBÜS AĞI

İngiliz Milletler Topluluğu hodri mücadelesi” mesajının verileceği ralli ile ilgili sahada yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Milyonlarca İstanbullu’nun bölgeye akın edeceği miting öncesi ulaşım sıkıntısı yaşamamak için çeşitli formüller geliştiriliyor. AK Parti teşkilatları, M1A Yenikapı-Havalimanı Metrosu ve Marmaray ile toplu taşıma ile ulaşılabilen miting alanına katılımcıları özel otobüslerle taşıyacak.

İstanbul’un 39 ilçesinden meydana ulaşım teşkilat merkezlerinden otobüslerle sağlanacak. Mahalle teşkilatları ve seçim bürolarının önünden de otobüsler hareket edecek.

VURGULANAN DERNEKLER HAREKETİ

HABER7’nin edindiği bilgiye göre AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, “ Yüzyılın Rallisi ” daha önce bir ilki uygulayacak. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden vatandaşlar tarafından İstanbul’da kuruldu. yurttaşlarla temas kuruldu. 7 Mayıs sabahı İstanbul’un bütün ilçelerindeki köy derneklerinin önüne otobüs gönderilecek.

Vatandaşlar mitingde köy dernek binasından hareket edecek otobüslerle.Hemşerileri ile ulaşımı da sağlayabilecek.

BAŞARISIZ OLMAZSA 4 DAKİKADA 1 METRO SÜRÜŞÜ

Miting günü Atatürk Havalimanı’na saatte 14 metro seferi yapılacağı açıklandı. Metro İstanbul’dan yapılan açıklamada, etkinlik nedeniyle 7 Mayıs Pazar günü Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı Hafta içi yoğun saat sistemine ek olarak gerçekleştirilecek ring seferleri ile yolcuların saatte 14 seferle doğrudan Atatürk Havalimanı Garı’na taşınacağı kaydedildi. Buna göre miting günü her 4 dakika 20 saniyede bir metro seferi yapılacak.

Ancak daha önceki metro arızaları nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu metrolara pek güvenmiyor.

CUMHURİYET BAŞKANLARI UZUNLUK GÖSTERECEK

7 Mayıs Pazar günü saat 16.00’da başlayacak mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu katılacak. ayrıca konuş .

tarihe geçecek

Miting, İstanbul’da bugüne kadar yapılmış en kalabalık organizasyon olarak tarihe geçmeye aday.

KAYNAK: HABER7

habercumayeri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu