Haber

İstanbul Havalimanı’nda 195 kilo metamfetamin ele geçirildi

Türkiye sınırlarında uyuşturucuyla ilgili çalışmalar sürüyor.

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince risk analizi ve hedefleme çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen denetimlerde, bir kargo sevkiyatı yakından incelendi.

Yurt dışına gönderilmek üzere kesintili depolama alanına gelen ve çay olarak beyan edilen grupların şüphesi üzerine konuşma konusu narkotik dedektör köpekleri tarafından denetlendi.

195 kilo çaya batırılmış metamfetamin

Narkotik dedektör köpeklerinin ağırlaşıp kargo kolilerine tepki göstermesi üzerine ekipler, detaylı arama yaparak kutuların içindeki çayın içerisinde beyaz toz halinde maddeler tespit etti.

Bunun üzerine çayın uyuşturucu emprenye edilmiş olabileceği şüphesiyle uyuşturucu element tespit kiti ile analiz yapıldı ve yapılan analiz sonucunda çayın metamfetamin emprenye edildiği ortaya çıktı.

Zanlılar hakkında yürütülen çalışma sonucunda operasyonu genişleten ekipler, zanlılardan birinin evinde yaptığı aramada, şahsın evinde çaya batırılmış metamfetamin buldu.

1 kişi tutuklandı

Ekiplerle birlikte yürütülen iki operasyonda çaya bulanmış toplam 195 kilo metamfetamin ele geçirildi.

Gözaltına alınan 6 zanlıdan birinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği olayda, ele geçirilen uyuşturucu maddelere Gümrük Muhafaza ekiplerince el konuldu. Olayla ilgili soruşturma Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu