Haber

Elazığ Belediyesi hangi partiden? Elazığ Belediye Başkanı kimdir, hangi partidendir?

Elazığ Belediyesi hangi partiden? soru sorulur. Vatandaşların merakının ortasında yer alan Elazığ Belediye hangi partiden? Elazığ Belediye Başkanı kimdir, hangi partidendir? Sorularınızın cevapları haberimizde. İşte tüm merak edilenler…

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları.

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI KİMDİR?

1980 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Elazığ İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde 3 yıl uzman olarak çalıştı. Akaryakıt istasyonları, inşaat ve güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak çalıştı. 2010 yılında Elazığ Amatör SporKulüpler Federasyonu Başkanlığı’na seçildi ve bu görevi 2018 yılına kadar başarıyla sürdürdü. spor Kulüplerine sağladığı imkanlarla Elazığ sporunun gelişmesine büyük ivme kazandırmıştır. Ayrıca Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Meclis Üyeliği ve Tügva Elazığ Danışma Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

24 Haziran 2018’de yapılan genel seçimlerde AK Parti Genel Merkez tarafından Elazığ 5. Sıra milletvekili adayı oldu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Elazığ Belediye Başkan adayı olmuştur.

Elazığ halkının büyük teveccühü ile Elazığ Belediye Başkanlığına seçilen Şahin ŞERİFOĞULLARI evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu