Haber

Down Sendromlular Konya Şeker’de

KONYA (İGFA) –Torku Şeker Spor Kulübü Lideri Ahmet Bozdam ve kulüp yöneticileri, Eylül ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Down Sendromlu Futsal Milli Takımı’nın antrenör ve sporcularını Konya’da düzenlenen kampla İtalya’da karşıladı.

Özel sporcularla kulüp yöneticileri ve Konya Şeker çalışanı tek tek ilgilendi. Asker selamı ile karşılık veren sporcuların sıcak ve sempatik davranışları güne damga vurdu.

Down Sendromlu dünya üçüncüsü milli takım sporcuları ve teknik heyetini Konya Şeker sosyal tesislerinde ağırlayan Torku Şeker Spor Kulübü Başkanı Ahmet Bozdam, “Hem Avrupa Şampiyonu hem de Türkiye 3.’sü olarak değerli bir başarıya imza atan sporcularımız. Dünya, hayallerinin peşinden koşarak zirveye ulaşanları, ailelerini ve destekçilerini.Özveri ile başarıların mimarı olmaya devam eden teknik ekibimizi kutluyorum.Her özel bireyin bir spor branşına yönlendirilmesini önemsiyoruz. Bu sadece başarı için değil sosyalleşme için de çok değerli.Kulüp olarak bu konudaki hassasiyetimizi ve desteğimizi bedensel engelliler badminton branşında faaliyet göstererek gösteriyoruz.Bugün 2019’u başarmış bir takımı ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz. örnek bir azim, azim ve çalışmanın sonuçları Özel çocuklarımızın ellerinden tutulduğunda hayatı nasıl kucakladıklarını, kendilerine nasıl güvendiklerini ve nasıl mutlu olduklarını görmenin hazzı doyumsuzdur. Gözlerinde görüyoruz. İnşallah ikinci kez Avrupa Şampiyonası’nı kazanarak ülkemize dönerler. Böyle bir ekibi ağırlamak bizim için büyük keyifti. Hepsini alnından öpüyorum ve başarılar diliyorum.”

Down Sendromlu Futsal Milli Takımı’nın teknik direktörlerinden İbrahim Acar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında oluşturdukları grupla bu çocukların hayatlarına dokunduğunu belirtti.

YENİ AMAÇ 2. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONASI

1952’de dikilen dev çınarın önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen Özel Sporcular, Eylül ayında Avrupa Şampiyonası için de şampiyonluk sözü verdi.

Down Sendromlular Futsal Milli Grup Antrenörleri İbrahim Acar, Uğur Arı, Hüseyin Dağdelen, İlyas Sarı ve sporcular Volkan Yavuzaslan, Hami Haldız, Anıl Koçak, Birkan Dikici, Resul Orakçı, Mert Uruk, Hüseyin Dinç, Tahra Kavis, Furkan Özdemir, Muhammet Emin Bekgöz , Yasin Kadir Çayır, Hacı Ömer Arslantürk, İsmail Karakaya.

İlk kez 2017 yılında TFF Engelli Uyum Kurulu ve Özel Sporcular Spor Federasyonu iş birliği ile kurulan Down Sendromlular Ulusal Futsal Grubu, 2018 yılında Avrupa üçüncüsü olmuştur. Milli takım 2021 yılında Avrupa şampiyonu olmuştur. Down Futsal Milli Takımı, Peru’da düzenlenen 2022 FIFDS Dünya Futsal Şampiyonası’nda Portekiz’i yenerek tarihinde ilk kez Dünya Üçüncüsü olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu