Teknoloji

Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 Steam Mağazasından Kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde Spec Ops: The Line ile ilgili sizlerle paylaştığımız haberin ardından benzer bir durum yaşandı. Capcom Oyunlar için de aynı şey oldu. Artık prestijiyle Şeytan Ağlayabilir 3Ve Şeytan Ağlayabilir 4 Steam Mağazadan satın alınamaz. Japon oyun devinden henüz bir açıklama yapılmamış olsa da sorunun kaynağının muhtemelen belli olduğunu söyleyebiliriz.


İlginizi Çekebilir:  Spec Ops: The Line Steam Mağazasında Satıştan Kaldırıldı! (Akım)


Devil May Cry serisi oyun dünyasının uzun soluklu ve değerli serilerinden biridir. 2001 yılında başlayan maceranın son durağı ise 2019 yılında çıkan Devil May Cry 5.

İlk üç oyun PlayStation 2’ye özel olarak yayınlanmış olsa da üçüncü oyunun Special Edition versiyonuyla serinin platforma özel olma durumu ortadan kalktı. Doğal olarak PC ve Xbox kullanıcıları da bu efsane seriyi deneyimleme fırsatı buldu.

Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 artık Steam Mağazasında satılmıyor

Bildiğiniz gibi Steam mağazasında Devil May Cry oyunları da satılıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme yaşandı ve Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 oyunlarının satışları bir anda sona erdi. Üçüncü oyun için buradan, dördüncü oyun için ise buradan erişebileceğiniz sayfalarda artık Steam mağazasında satışta olmadığına dair açıklamalar yer alıyor.

Birkaç gün önce satıştan kaldırılacağı haberini paylaştığımız Spec Ops: The Line, süresi dolan ortaklık lisansları nedeniyle böyle bir durumla karşı karşıya kalsa da Devil May Cry oyunları için durum farklı olabilir. Ancak Capcom konuya açıklık getirmeden doğru bir iddiada bulunmak zor.

Bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi Steam mağazasında Devil May Cry HD Koleksiyonu paketi bulunmaktadır. İlk üç Devil May Cry oyununu içerir. Japon oyun devi, yine koleksiyon paketinde yer alan üçüncü oyunun bağımsız olarak satılmasına gerek görmemiş olabilir.

Devil May Cry 4’ün standart sürümüne ek olarak, yeni içerik ve oynanabilir karakterlerin yanı sıra oyunun geneline yönelik iyileştirmeler içeren bir Özel Sürüm de bulunuyor. Japon oyun devi, gelişmiş bir sürüm varken standart sürümü satmaya devam etmeye gerek görmemiş gibi görünüyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi resmi bir açıklama bulunmadığından bu noktada konunun gerçeğini bilmek zor. Muhtemelen Capcom konuyla ilgili resmi bir açıklama yapacak. Bu haberi olası açıklamalarla güncelleyeceğiz. Gelişmeleri takip ediyoruz.

konakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu