Haber

Cumhuriyet Kulesi için geri sayım

Keçiören Belediyesi tarafından yapımına başlanan Cumhuriyet Kulesi’nin açılışı için geri sayım devam ediyor. Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün simgesi olarak hizmete açılacak olan kulenin iç, dış, alt katları ve tepesinde imalatlar devam ediyor.

Yüksekliği 194 metreye çıkarılan kulede eş zamanlı yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kulemizin serbest formdaki çan kulesinin en üst katının son 12 metrelik kolonları yapılıyor. . Son iki kat kompozit döşeme çelik imalatını da tamamladık. Yangın asansöründe yarı kapalı doğramanın camları takılmıştır. Aydınlatma montajı yapıldı ve devreye alındı. Asansör panoramik pencerelerinin montajları yapılmaya devam etmektedir. İç mekanlarda duvarların sıvanması ve seramik uygulamaları yapılmıştır. 124 metre uzunluğundaki havuzumuzun betonarme imalatları tamamlanmıştır. Havuz teras yürüme yolları imalatı için hazırlıklar yapılmaktadır. Dış cephedeki betonarme yüzeyler kapatılmış olup, boya çalışmaları devam etmektedir. Düğün salonu ışıklık çelik imalatlarının montajı devam etmektedir. Üst katlarda ise yangın hatları döşenmesi devam ediyor. Seyir terası ve cam balkon çelik karkas montajına başlandı. Buranın camları geldi, montajı başlayacak” dedi. söz konusu.

Altınok, başkentin birçok noktasından görülebilen Cumhuriyet Kulesi’ni 29 Ekim’de yükseltmeyi planladıklarını, aksilik olmazsa Cumhuriyetin 100. yılında açılışını yapacaklarını söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu