Haber

CHP’lilere tepki: Adam senin soyuna küfrediyor senin nasıl bir miden var bu sana az geliyor!

  • Haber 7

2. Yüzyıl İktisat Kongresi’nde konuşan HDP eski Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in M. Kemal Atatürk ile ilgili sözleri Gazeteci Muharrir Turgay Güler moderatörlüğünde Ülke TV’de, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Akşam Gazetesi Emin Ankara Temsilcisi En Olağandışı programında Pazarcı Sabah Gazetesi Muharriri Mahmut Övür ve Aydınlık Gazetesi Muharriri Gaffar Yakınca yer aldı.

YAKINDA: SİNEMA DİREKTÖRÜNÜ EKONOMİ KONGRESİNE NEDEN ÇAĞRIYORSUNUZ?

Önder’in ” Atatürk, Batı’dan 100 yıllık avans aldı” sözlerini eleştiren Gaffar Yakınca Bu İzmir İktisat Kongresi. CHP belediyesi tarafından organize edilmektedir. Film yönetmenini neden ekonomi kongresine davet ediyorsunuz? Sırrı Bey’in özgeçmişini açın; O bir politikacı, bir film yönetmeni. ekonomist değil” söz konusu.

“GÖZÜNÜZE BAKMAK, AİLENİZE KANMAK”

Bu diyet nedir, lahana turşusu nedir?diyen Yakınca, şu değerlendirmeyi yaptı:

ÖNDER: ATATÜRK, BATI’DAN ASIRLIK BİR İLERLEME ALDI

Eski HDP Milletvekili Gizli Süreyya ÖnderCHP İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi‘ ayının 6. gününde ‘Sadaka Davet’ oturumunda bağlılıküzerine bir konuşma yapmıştı.

Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olmak üzere CHP’li isimlerin hazır bulunduğu salonda açıklamalarda bulunan HDP Önderi, şunları söyledi:

HDP’DEN CUMHURİYETE ‘YÜZYILIN FELAKETİ’ TANIMI

HDP’nin kapatma davasının tahlili olarak kurduğu Yeşil Sol Parti’nin seçim beyannamesinde cumhuriyetle ilgili gerici sözler kullanıldı. Cumhuriyet için “Yüzyılın Felaketi” kelimesinin kullanıldığı seçim beyannamesinde şöyle deniyordu:

 

 

 

 

 

KAYNAK: HABER7

bahsilihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu