Haber

CHP’li Murat Bakan: OYAK’lılar hak ettikleri değeri görmeli

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Ordu Yardım Kurumu’nun (OYAK) yarın yapılacak Genel Kurulu’nda belirlenecek getiri oranına ilişkin, “OYAK Genel Kurulu’ndan beklentimiz, OYAK üyelerinin yani Mehmetçiklere hak ettikleri veriliyor.En az yüzde 200 hatta yüzde 300.” diye konuştu.”OYAK 400 lira ödesin. OYAK’lıların ve Mehmetçik’in kazancını sekteye uğratmayacağız. Burada hukuka aykırı bir durum varsa 15 Mayıs’tan sonra hesabını soracağız” dedi.

Bakan Murat, yarın yapılacak OYAK Genel Kurulu’nda askerlere hak ettikleri hakların verilmesi çağrısında bulundu. Bakan bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“OYAK EN AZ YÜZDE 200, YÜZDE 300-400 BİLE VERMELİ”

“Yarın OYAK Genel Kurulu var. OYAK Genel Kurulu’ndan beklentimiz, bu vatan için kanıyla canıyla savaşan, mücadele eden, gerektiğinde şehit olan, gazi olan OYAK üyelerinin yani Mehmetçilerin menfaatlerinin, hak ettiği gibi veriliyor tabandan yayılan bir bilgi var yüzde 90.1 olacağı noktasında bu bilgi bilinçli olarak tabandan yayılarak algı oluşturuluyor ve insanlar eğitiliyor POLSAN olurken POLSAN üç iştiraki, iki iştiraki yani OYAK’ın çok altında bir yapısı olan , yüzde 337 faiz verdi OYAK en az yüzde 200 hatta yüzde 300-400 faiz vermeli.

OYAK ÜYELERİ MEHMETÇİ’YE NEMA’YA YAKLAŞMIYORUZ. BURADA HUKUKSUZ BİR ŞEY OLURSA 15 MAYIS’TAN SONRA HESABINI DA SORACAĞIZ.”

OYAK Genel Kurulu’nu takip ediyoruz. 140 civarında şirketi olduğunu biliyorum. Ancak bunlardan 6 tanesi Sermaye Piyasasına açık olduğu için KAP’tan (KAP) bilgi alabiliyoruz. Biz de bu amiral gemisi firmalara bakarak bir değerlendirme yapıyoruz. OYAK’lı Mehmetçiklere sebep vermeyeceğiz. Burada hukuka aykırı bir durum varsa 15 Mayıs’tan sonra isteyeceğiz. Yarın OYAK Genel Kurulu’nda alınacak kararları takip ediyoruz. Gözümüz üzerinizde. Hak ettiği halde askerin hakkını vereceksin.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu