Haber

Çevre Bakanı Kurum, Sultanbeyli’de İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi

ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘Sultanbeyli İş İnsanlarıyla Akşam Yemeği’ programına katıldı. Büyük İstanbul’un dönüşümünün çok değerli olduğunu belirten Bakan Kurum, “Bu süreçte el ele verelim. Ocakların üzerine ateş düşmesin istiyoruz, bunu çok net söylüyorum. Cumhurbaşkanımız burada gereken fedakarlığı göstermiştir. . Bundan sonra da aynı anlayışla gösterecektir.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Sultanbeyli’ye bir dizi ziyarette bulundu. Önce ‘Genç Adres Açma Programı’nda gençlerle bir araya gelen Bakan Kurum, ardından ‘Sultanbeyli İş İnsanlarıyla Akşam Yemeği’ programında iş insanlarıyla bir araya geldi. Programa Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, milletvekilleri, parti temsilcileri ve iş adamları katıldı.

“VATANDAŞIMIZI GÜÇLÜ, İNANÇLI ALANLARA TAŞIYACAĞIZ”

Sultanbeyli’deki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Kurum, “Sultanbeyli’deki takviye bölgesinde ne kadar vatandaşımız varsa, o bölgelerdeki kardeşlerimizin istekleri çerçevesinde konutlara taşıyacağız. İlkini biz başlattık. Şu anda liderim Bakanlığımızla yeni alanlar üzerinde çalışıyor.Bir şekilde yeni rezerv konut üretmeye başlayacağız.Bakan yardımcılarımız,genel müdürümüz ile çalışmalara başladılar.İnşallah bu süreci hızlı bir şekilde yöneteceğiz. Böylece vatandaşlarımızı sesli, inançlı, donanımlı, yeşil alanlı, parklı alanlara taşıyacağız.Mevcut yerler de donatılı, eğer okulda kalıyorlarsa, yeşil alanda veya parkta kalırsa, Milletimize arz edin” dedi.

“BU ANLAYIŞLA BİRBİRİMİZE TAKVİYE OLARAK SÜRECİ YÜRÜTMEYİ İSTİYORUM.” Büyük İstanbul dönüşümünün öneminin altını çizen Bakan Kurum, şöyle devam etti: “İstanbul’un büyük dönüşümü, asrın dönüşümü tüm Sultanbeyli’mize, İstanbul’umuza, vatandaşlarımıza, kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu çok kıymetli, bu süreçte el ele verelim.Ocaklara ateş düşmesin istiyoruz çok net söylüyorum.Sayın Cumhurbaşkanımız burada ne fedakarlık gerekiyorsa onu göstermiştir.Bundan sonra da aynı anlayışla gösterecektir. El ve vücut sorumluluğu altında Bu anlayışla buradaki kardeşlerimden ricam bu anlayışla birbirimize destek vererek süreci yürütmelerini rica ediyorum.Sultanbeylimizi dirençli ve güçlü kılalım.Çocuklarımıza ve geleceğimize daha güzel bir Sultanbeyli bırakalım. Sultanbeyli’de çok değerli hizmetleri oldu ve bu hizmetlerde her fırsatta Sultanbeyli’de Türkiye’nin güzel insanlarına sarılıp sizlerle bir araya geliyor, belediye başkanımızın taleplerini sohbet edip konuşuyoruz. Bugün hem Sultanbeyli’nin sorunlarıyla ilgilenmek hem de vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için Sultanbeyli’ye geldik.”

“HEPİMİZ İŞ DEDİ İŞİN TAKİPİNİ İZLEDİK” Bakan Kurum, “Burada muhtarlarımız, mimarlarımız, mühendislerimiz var. Hep Sultanbeyli için çalıştık, ürettik, milyarlarca dev yatırımlar yapıp hayata geçirdik. Biz bunlara hep eser dedik ve işin peşinden koştuk.Size yakışır.Olabilmesi için elimizden geleni yaptık.Bugüne kadar neredeyse tüm tapu sorunlarınızı çözdük.Önderimiz,vatandaşlarımız sahip çıktı. yine 2B ile ilgili talepler, bakanlığımız, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü burada çalışıyor.29 bin kardeşimizin ve vatandaşımızın tapusunu teslim ettiğimiz gibi, kalan sorunlar varsa o sorunları tek tek çözeceğiz. bire bir anlayışla birdir” dedi.

Sultanbeyli’de gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi veren Bakan Kurum, şöyle devam etti: “Sultanbeyli’yi afetlere hazırlayacak dönüşüm için rezerv alan planlarını onayladık. alanlar hazır.Kentsel dönüşümü hızlandırmak için ilçemizde ofisler kuracağız, dönüşümü ayağınıza getireceğiz.Orman kalitesini kaybetmiş alanlarda tapu sorunlarını bir an önce çözeceğiz.Çalışacağız. belediyemizle Turgut Reis ve Ahmet Yesevi mahallelerimizde iki yeni millet bahçesi yapacağız. spor Yeni spor salonu, yüzme havuzu, kütüphane ve otoparktan oluşan dev bir ‘gençlik ve spor merkezini’ sahaya katacağız. Yine Meydan Park’ın yanındaki alanda spor salonu, yüzme havuzu, kütüphane ve otoparktan oluşan ikinci ‘Gençlik ve Spor Merkezi’ni de belediyemiz ile birlikte ilçemize, çocuklarımıza ve gençlerimize kazandıracağımızın sözünü verdik. belediye Tabii bizim sözümüz o 6’lı masanın sözleri gibi değil. Söz veriyoruz, tutuyoruz. Sözümüz şereftir, şereftir. Allah’a şükür meydanlarda tutamadığımız sözleri bugüne kadar söylemedik. Biz her zaman sözümüzün arkasında olduk, sözümüzün arkasında durduk. Aynı anlayışla kararlıyız, hep birlikte Sultanbeyli’ye güç katacağız.”

“SULTANBEYLİ’DEN BAŞKANIMIZIN BALKONUNU KONUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Cumhurbaşkanımızın balkon konuşmasını Sultanbeyli’den yapmasını istiyoruz. Bu duygularla her birinize tekrar teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm müteahhitlerimiz, mimarlarımız, yapı denetim firmalarımız, değerli iş adamlarımız. bugün bizi yalnız bırakmayan Sultanbeyli’mizin özeti… Hemşehrilerime teşekkür ederken, Cumhurbaşkanımızın da katılacağı Pazar günü yapılacak İstanbul mitingine her birinizi ayrı ayrı davet ediyorum. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu