Yaşam

Bugün Son Gününüz Olabilir: Netflix, Parola Paylaşımını Tüm Ülkelerde Yasaklamaya Başlıyor!

Dünyanın en tanınmış çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix, bugün ve 2023’ün ikinci çeyreğine ilişkin bir etkinlik düzenledi. mali raporu paylaştı . Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, son çeyrekte 5 milyondan fazla Yeni bir abone kazanıldığı belirtildi. Netflix’e göre bunun temel nedeni, bazı ülkelerde şifre paylaşımının yasaklanmış olmasıydı. Netflix’in iştahını kabartan gelişme, şifre paylaşım yasağı dünyaya yayılmakneden oldu.

Netflix görüşmede bomba gibi bir açıklama yaptı. Yatırımcılara sunulan yazıda yapılan açıklamada, bugün itibarıyla verilen hizmetler hemen hemen tüm ülkelerde Şifre paylaşımının yasaklanacağı belirtildi. Platform tek tek ülke açıklaması yapmadı ancak karardan Türkiye de etkilendi. büyük ihtimalle . Birden fazla kişi bir araya gelip ortak bir Netflix hesabı kullanıyorsa bugün sizin için son gün olabilir.

Peki şifre paylaşımı yasaklandıktan sonra ne olur?

Bir süredir ABD ve Kanada gibi bazı ülkelerde test edilen yeni özellik, aynı Netflix hesabını farklı hanelerde kullanan tüketicilerin kullanımına sunuluyor. kısıtlıyordu . Bu içerikte; Kullanıcılar, kendileri için veya ana hesap sahibinin farklı bir hanesindeki her kullanıcı için bir Netflix aboneliği oluşturabilir. fazladan ödemek zorunda. Benzer bir durumun Türkiye’de de olacağını düşünüyoruz. Paket fiyatlarını yeniden güncelleyecek olan Netflix, aynı hesabı kullanmak isteyenler için belirli bir miktar belirleyecek.

Bu sırada; Netflix’e ek ödeme yapmak yerine yeni bir abonelik başlatmak isteyen kullanıcılar, profillerini eski Netflix aboneliğinden silebilir. yeni hesaplarına taşıyabilirler . Profil Aktarımı adı verilen bu özellik sayesinde daha önce kullandığınız profili doğrudan yeni Netflix hesabınıza aktarabilir, böylece Netflix’i kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Türkiye’de bazı kullanıcıları etkilemeye başladı!

Twitter’daki paylaşımımıza yapılan bir yorum, bazı kullanıcıların değişiklikten haberdar olmadığı yönünde. etkilenmeye başla gösteriyor. Gönderilen cevapta, uygulama açıldığında ” Netflix, yalnızca hesap sahibinin ve ortaklarının kullanımına yöneliktir.”şeklinde bir mesaj görüntülendiğine tanık oluyoruz.

Netflix Türkiye için geçerli fiyatlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu