Haber

Bitlis’te aranan terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 jandarmanın şehit olduğu 4 farklı eyleme katıldığı tespit edilen ve terörden arananlar listesinde gri kategoride yer alan ‘Redur Siser’ kod adlı İtimat Özcan’ın etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bitlis’te operasyon

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Van Jandarma Asayiş Kolordu ve Bitlis İl Jandarma Komutanlığımızın sevk ve idaresinde Bitlis İl Jandarma Komutanlığımız ve Bitlis İl Emniyet Müdürlüğümüzün yürüttüğü istihbarat çalışmaları sonucunda, J. – SİHA, ANKA ve JÖHU Bitlis’in Hizan ilçesi kırsalında jandarma komando ve güvenlik korucu ekiplerinin katılımıyla “Şehit Güvenlik Korucusu Mehmet Yılgın Operasyonu” gerçekleştirildi. Operasyonda ‘Redur isimli terörist Bakanlığımızın terör arananlar listesindeki gri kategoride yer alan ‘Redur Siser’ kod adlı Siser’ silahıyla etkisiz hale getirildi.”

Yerlikaya paylaşımının devamında, “Hain teröristin 10 jandarmamızın şehit olduğu ve 11 jandarmamızın yaralandığı 4 farklı harekete katıldığı tespit edilmiştir. Bölgede teröristlerle temas kurularak operasyon gerçekleştirilmiştir. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.Gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum.Bu görevi ifa eden kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Çabalarımız terör bitene kadar kararlılıkla devam edecektir.”

Yerlikaya, yaptığı paylaşımda operasyona ait görüntülere de yer verdi.

haber-battalgazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu