Haber

Avrupa’nın en çok aranan uyuşturucu kaçakçılarından biri İspanya’da yakalandı

Avrupa’nın en çok aranan uyuşturucu kaçakçılarından birinin İspanya’da düzenlenen operasyonda yakalandığı açıklandı.

İspanya Jandarma Kurumundan yapılan açıklamada, Avrupa’nın en çok bilinen uyuşturucu örgütünün ikinci adamı olan 44 yaşındaki R.E.K’nin ülkenin doğusundaki turistik yerlerden Benidorm’da yakalandığı bildirildi.

Hollanda polisiyle birlikte yürütülen operasyonda yakalanan söz konusu kişinin, Hollanda’ya 840 kilogram esrar, İngiltere’ye 106 kilogram kokain sokmak ve 6 milyon avrodan fazla kara para aklamakla suçlandığı belirtildi.

Birçok ülkede önemli bağlantıları olan şebekenin, uyuşturucu kaçakçılığında geniş deneyime sahip olduğu, büyük ölçekli sentetik uyuşturucu üretiminde uzmanlaştığı bilgisi paylaşıldı.

Benidorm’da kiralık bir meskende ailesiyle birlikte yaşayan ve sakin bir hayatı olduğu belirtilen R.E.K’nin Hollanda mahkemesi tarafından çıkartılan arama ve tutuklama emrinden dolayı yakalandığı, Madrid’deki mahkemeye çıkarıldıktan sonraki karara nazaran iadesiyle ilgili süreçlerin başlatılacağı söz edildi.

Öte yandan, İspanya’daki operasyonla eş zamanlı olarak Hollanda ve Belçika’da da tıpkı hata örgütüyle kontaklı operasyonlar gerçekleştirildiği, örgütün öbür 7 üyesinin daha yakalandığı, çok ölçüde uyuşturucuya el konulduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu