Haber

Anadolu Efes Cumhuriyetimizin 100. Yılını Taraftarlarıyla Kutladı

1976 yılından bu yana Avrupa arenalarında kazandığı zaferlerle Türk sporunu en üst düzeyde temsil eden Anadolu Efes Spor Kulübü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız’da oynanan Galatasaray Ekmas müsabakasında kırmızı formayla mücadele etti.

Cumhuriyetimizin 100. yılında oynanan Anadolu Efes-Galatasaray Ekmas maçı duygusal anlara sahne oldu. Türk basketbolunun lokomotifi olarak tarih sahnesinde yerini alan Anadolu Efes, 100. yılında rengini bayrağımızdan alan formayla sahalara çıktı.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için özel olarak tasarlanan kırmızı mayonun üzerinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün silueti de yer aldı. Formanın göğüs kısmındaki Atatürk silueti, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e saygı ve anma yazısı olarak öne çıktı. Maç öncesinde her iki grubun oyuncuları da 100. yıl pankartı ile sahadaki yerlerini aldı.

 

Maç öncesinde kulüp yöneticileri birbirlerine forma hediye etti.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 5. haftasında oynanan Anadolu Efes – Galatasaray Ekmas karşılaşması öncesinde Anadolu Efes Genel Müdürü Alper Yılmaz ve Galatasaray Ekmas Genel Müdürü Turgay Zeytingöz, birbirlerine iki kulübün 100. yıl dönümü için özel olarak tasarladığı formaları hediye etti. bizim Cumhuriyetimiz.

 

Sinan Fazilet Spor Salonu’nda 100’üncü yıl kutlaması yaşandı

Basketbol ve tarih, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinin simgesi Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünün coşkusunu yaşamak için bir kez daha buluştu. Sinan Fazilet Spor Salonu yüzlerce Türk bayrağıyla kırmızıya boyandı.

Maç öncesinde Cumhuriyetimizin ilan edildiği saat 20.30’da tüm ışıklar kapatılarak hava atışı sırasında muhteşem bir tören düzenlendi. Anadolu Efes genç oyuncularının sahada açtığı bayraklar ve Mustafa Özben’in eşsiz sunumu eşliğinde binlerce kişi 100. yılını coşkuyla kutladı. Sinan Fazilet Spor Salonu’nda gerçekleştirilen unutulmaz kutlamalar; Ulusal gurur ve saygının eşsiz bir birleşimini sergiledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

demirkoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu