Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Özgür Özel’in “meşruiyet” sözlerine sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yargıtay’ın TBMM üyeleri hakkındaki kararına tepki olarak Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) çağrısıyla Ankara’da başlatılan yürüyüşte CHP Lideri Özgür Özel’in söylediği sözlere sert tepki aldı. Anayasa Mahkemesi (AYM).

ÖZGÜR ÖZEL’İN MEŞRUİYET SÖZLERİNE ÖMER ÇELİK’TEN SERT CEVAP

CHP lideri Özel, elindeki Anayasa kitapçığını göstererek, “Asıl tehdit kendisidir. Anayasa’dan en fazla yetki, yetki ve sorumluluğa sahip olan kişi izin verirse, göz yumarsa ve Türkiye’yi anayasasızlaştırma girişimine destek verirse, kendi meşruiyetini ortadan kaldırıyor demektir. Tayyip Erdoğan.” “Seni uyarıyorum. Kendi meşruiyetini şüpheye düşürme.” AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal medya hesabından bu sözlere tepki gösterdi.

“CHP’DE NELER DEĞİŞİRSE OLSUN, YASSIADA’NIN ZİHNİYETİ DEĞİŞMEZ”

Hesabından paylaşım yapan Çelik, sözlerini kullandı.

“CHP DEMOKRASİYLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR”

Çelik, paylaşımına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız tam demokratik meşruiyet ve millet iradesiyle görevde. CHP hâlâ demokrasiye karşı mücadelesini sürdürüyor. CHP’de sandalyede kim oturursa otursun mutfakta Yassıada zihniyeti vardır. “

TBB ANKARA’DA YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ

Türkiye Barolar Birliği tarafından Anayasa Mahkemesi’nden Yargıtay Başkanlığı’na kadar “Hukukun Üstünlüğü Yürüyüşü” düzenlendi. Yürüyüş öncesinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bazı milletvekilleri ve avukatlar, Anayasa Mahkemesi karşısındaki Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu