Haber

Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı Muğla’da Gerçekleştirildi

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında depremden etkilenen illere gönderilecek insani yardım ve Muğla’ya gelen depremzedelere verilen hizmetlerin değerlendirildiği toplantı düzenlendi.

Menteşe Kaymakamlık Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Tavlı, devletin tüm imkanlarını afetzedeler için seferber ettiğini söyledi.

Afet bölgesine yardımların hız kesmeden devam ettiğini belirten Tavlı, Muğla’da misafir ettikleri depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması ve yaralarının sarılması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Menteşe’den deprem bölgesine kara, deniz, askeri gemi ve askeri uçaklarla 666 tır insani yardım malzemesi gönderildiğini belirten Tavlı, tüm vatandaşlar, iş adamları, sivil toplum kuruluşları, oda ve borsa liderleri, gönüllüler ve çalışmalarına kesintisiz devam eden. Tüm personele teşekkürler.

Depremzedelerin sağlık kontrolleri ve ihtiyaçları karşılanıyor

Öte yandan Muğla’da misafir edilen depremzedelerin sağlık ihtiyaçlarının İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince karşılandığı belirtildi.

Deprem bölgesinden Muğla’ya gelen depremzedelerden 3 bin 700’ünün sığınma alanlarındaki revirlerde sağlık taramasından geçirilerek muayenelerinin yapıldığı, gezici sağlık hizmeti ekiplerinin 11 bin 384 afetle birebir görüşme sağladığı belirtildi. kurbanlar.

Devlet hastanelerinin acil servis ve polikliniklerine bugüne kadar 5 bin 106 hastanın başvurduğu, bu hastalardan 71’inin servise kaldırıldığı, 65’inin ise tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu