Haber

ABD’li Senatör, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı mücadelesini küçümsüyor

YENİ ABD Cumhuriyetçi Senatörü Tommy Tuberville, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı mücadelesini “bir ortaokul takımının bir üniversite takımıyla oynaması” olarak nitelendirerek, Kiev’in savaşı kazanamayacağını savundu.

Tuberville, Fox News’e verdiği bir röportajda Ukrayna’yı Rusya’ya karşı mücadelesinde finanse etmenin anlamsız olduğunu değerlendirdi.

“Rusya bunu asla yapmamalıydı.” Ukrayna’yı desteklediğini söyleyen Tuberville, “Ama sonuçta burası bir üniversite takımıyla oynayan bir ortaokul takımı. Kazanamazlar.” terimini kullandı.

Tuberville, “İstediğimiz kadar para dağıtabiliriz, ancak NATO’yu ve birliklerimizi oraya göndermedikçe – ki benim de bir rolüm varsa bunu yapmayacağız – hiç şansı yok.” dedi. değerlendirmesini yaptı.

ABD Kongresindeki bazı Cumhuriyetçiler, Ukrayna’nın “açık çek politikası” olmaması gerektiğini savunarak Ukrayna’ya gelecekteki yardımla ilgili endişelerini dile getirdiler.

Joe Biden yönetimi ise Ukrayna’ya Rusya ile mücadelesinde “ne kadar sürerse sürsün” takviye verileceği açıklamasını her fırsatta ortaya koyuyor.

goleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu